Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Mezoterapia – kaniulą czy igłą?

Mezoterapia – kaniulą czy igłą?

Mezoterapia

Ostrzykiwanie jest powszechnie stosowanym sposobem leczenia zmarszczek i innych linii na skórze. Wykorzystuje się je np. przy mezoterapii lub przy podawaniu wypełniaczy. Wypełniacze mogą być również stosowane jako dodatek do mezoterapii, co może zapewnić lepsze rezultaty zabiegowe. Dużą popularnością cieszą się też zabiegi wykonywane przy pomocy kaniuli.

Czym jest mezoterapia i jakie są jej zalety?

Mezoterapia polega na podaniu odżywiającego koktajlu, który działa dłużej niż wypełniacze i może być stosowany w połączeniu z innymi zabiegami, aby zapewnić jeszcze lepsze rezultaty. Może ona uzupełniać laseroterapię lub zabiegi z zastosowaniem peelingów.

Zabieg jest często zalecany jako alternatywa dla wypełniaczy, ponieważ działa dłużej, ale ma taki sam wpływ na skórę jak wypełniacze: redukuje zmarszczki i drobne linie oraz zwiększa elastyczność skóry.

Preparaty do mezoterapii są również bardziej przystępne cenowo niż wypełniacze.

Kaniule czy igła?

Kosmetolodzy coraz częściej zastępują tradycyjne igły specjalnymi kaniulami. Technika igłowa dostarcza mniejszą ilość produktu na jedno wstrzyknięcie, ale ma też swoje zalety. Podczas stosowania igieł można osiągnąć większe ciśnienie, co sprawia, że ta technika sprawdza się lepiej przy wykonywaniu zabiegów u pacjentów z głębokimi zmarszczkami.

Kaniule natomiast dostarczają większą ilość produktu podczas jednego wstrzyknięcia, a także zapewniają lepsze rozprowadzanie preparatu ze względu na grubość igieł (są cieńsze). Technika kaniuli pozostawia również mniejszy wpływ na skórę i dlatego może być stosowana we wrażliwych miejscach, takich jak okolice oczu czy ust.

Mezoterapia czy wypełniacze?

Charakter zabiegu powinien być dopasowany indywidualnie do potrzeb pacjenta:

  • U osób z trądzikiem, mezoterapia może pomóc w zmniejszeniu wielkości porów na skórze.
  • Jeśli ktoś jest młodszy, warto rozważyć zastosowanie wypełniaczy. Działają one skutecznie w wybranych obszarach, które mogły nie ulec większym zmianom z upływem czasu (np. linie zmarszczek), zanim wiek zacznie przyczyniać się do powstawania zmarszczek lub plam starczych.
  • Mezoterapia to swoisty koktajl odmładzający. Pozwala odżywić i nawilżyć skórę, ma skuteczne działanie anti-aging i działa na większych obszarach.
  • Ostatecznie pacjent może wymagać zastosowania obu zabiegów na twarzy jednocześnie w celu utrzymania równomiernego wyglądu lub jeśli któryś z zabiegów przestaje przynosić oczekiwane rezultaty.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że mezoterapia za pomocą kaniuli generalnie najlepiej sprawdza się u osób, które mają tłustą skórę lub trądzik.

Podobne Artykuły

Comment