Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Osocze bogatopłytkowe – wprowadź nowoczesną technikę do swojego gabinetu

Osocze bogatopłytkowe – wprowadź nowoczesną technikę do swojego gabinetu

kurs osocze bogatoplytkowe warszawa

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Gabinety oferują pacjentom coraz lepsze i skuteczniejsze zabiegi. Jednym z nich jest zabieg iniekcyjny, polegający na podaniu osocza bogatopłytkowego. Prawidłowo przeprowadzony przyczynia się do stymulacji komórek skóry i jej odbudowy.

Czym jest osocze bogatopłytkowe

Krew człowieka składa się z krwinek białych, czerwonych, płytek krwi oraz osocza. Płytki krwi nazywane również trombocytami to komórki, które wykazują działanie regeneracyjne. Są odpowiedzialne za wzrost naczyń krwionośnych oraz zwiększoną produkcję kolagenu. Płytki krwi wraz z czerwonymi i białymi krwinkami są zawieszone w osoczu, składającym się z wody oraz białek. Po odwirowaniu krwi obwodowej pobranej od pacjenta uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, naturalny preparat z dużą ilością płytek krwi o wyjątkowych właściwościach regenerujących.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe jest powszechnie wykorzystywane w medycynie estetycznej. Dzięki temu, że preparat jest pozyskiwany bezpośrednio z krwi pacjenta, nie istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych w postaci odczynów zapalnych lub alergii. Osocze bogatopłytkowe podawane metodą iniekcji pozwala opóźnić efekty starzenia się skóry. Zabiegi z wykorzystaniem tego naturalnego preparatu pozwalają zmniejszyć widoczność blin potrądzikowych, a także zmarszczek mimicznych, tzw. kurzych łapek oraz cieni pod oczami. Efekty widoczne są już po kilku dniach, jednak zalecane jest wykonanie serii zabiegów przywracających skórze pełną jędrność, elastyczność oraz młodzieńczy wygląd.

Przygotowanie do wykonywania zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

Żeby zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego był w pełni bezpieczny, powinien być wykonywany przez wykwalifikowaną osobę. Jeśli ktoś chciałby zapisać się na kurs osocze bogatopłytkowe warszawa to miejscowość, do której warto się udać. Na terenie stolicy działają podmioty oferujące profesjonalne szkolenia. Przed zapisaniem się na szkolenie osocze bogatopłytkowe należy zapoznać się ofertą różnych ośrodków szkoleniowych i przykładowym harmonogramem szkolenia. Warto również pozyskać informacje na temat kadry dydaktycznej, a także wielkości grup, w których prowadzone będą zajęcia. Najlepsze kursy składają się z krótkiej części teoretycznej i rozbudowanej części praktycznej. Po zakończeniu szkolenia jego uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Podsumowanie

Kursy dotyczące technik stosowania osocza bogatopłytkowego skierowane są dla osób zawodowo związanych  z medycyną estetyczną. Uczestnictwo w profesjonalnych zajęciach to najlepszy sposób na poszerzenie swojej wiedzy i nabycie nowych umiejętności, które można z powodzeniem wykorzystać podczas codziennej pracy z pacjentami.

Podobne Artykuły

Comment