Na-Blogu.pl > Life Style > Perfekcyjna kreska na powiece na dłużej?

Perfekcyjna kreska na powiece na dłużej?

Kreska na górnej powiece to makijażowy hit ostatnich lat – większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez podkreślenia oka eyelinerem czy kredką. Ten trik pozwoli na optyczne otwarcie i powiększenie oczu, nadaje spojrzeniu głębię, zagęszcza rzęsy i podkreśla kształt oka. Doskonale prezentuje się solo jak również jako dopełnienie modelowania powieki cieniami. To również niezastąpiony element makijażu wieczorowego i bardzo pomocny trik podczas doklejania sztucznych rzęs. Tak wiele zalet sprawia, że nikogo nie dziwi fakt, że kreska na powiece zdobyła uznanie makijażystek i milionów kobiet na całym świecie. Wciąż powstają więc ciekawe kosmetyki przeznaczone do rysowania kresek – eyelinery mają formę klasyczną (w kałamarzu), żelową czy też formę poręcznego flamastra.

Trudna sztuka

Niestety dla niektórych pań namalowanie kreski na powiece to nie lada wyzwanie. I nic dziwnego – ręka musi być wprawna, nie może się trząść, a linia powinna być dostosowana do kształtu oka. Często wielokrotne poprawki sprawiają, że finalnie kreski mają niebotyczną grubość i zakrywają niemalże całą powiekę, co nie prezentuje się zbyt dobrze… Dla niektórych to kwestia wprawy, ale wiele kobiet, mimo że lubi efekt, jaki daje kreska, przez brak cierpliwości raczej rezygnuje z codziennego malowania się eyelinerem. Tymczasem przepięknym podkreśleniem spojrzenia można cieszyć się bez najmniejszego wysiłku!

Makijaż permanentny

Trwałą kreskę na powiece uzyskamy dzięki makijażowi permanentnemu. To wygodne rozwiązanie sprawia, że bez żadnego wysiłku każda z nas może poczuć się świetnie o każdej porze dnia, a makijaż zajmie jej zdecydowanie mniej czasu. Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu – kreska zostaje trwale wykonana przy pomocy barwnika wprowadzanego w naskórek. Zabieg taki wykonać można w większości salonów kosmetycznych.

Jak przebiega zabieg?

Lingeristka przed przystąpieniem do wykonania zabiegu rysuje propozycje kształtu kreski i dopiero po zaakceptowaniu go przez klientkę, przystępuje do wykonania trwałej kreski. Można dobrać jej grubość i wygięcie; warto podkreślić, że makijaż taki to doskonały sposób na skorygowanie kształtu powieki. Najpierw na powiekę nakłada się krem znieczulający, który niweluje ból. Następnie kosmetyczka przystępuje do pracy – makijaż permanentny tworzy się przy pomocy maszynki podobnej do tej służącej do robienia  tatuaży. Czas wykonywania takich kresek to ok. 1 h, zwykle po pierwszym zabiegu przeprowadza się również poprawki.

Ważna jest pielęgnacja po zabiegu, aby tatuaż prawidłowo się zagoił i nie stracił na prezencji. Skóra może być podrażniona i opuchnięta, a następnie zaczyna się łuszczyć. Przez tydzień 3 razy dziennie smaruje się ją wazeliną, maścią Alantan lub Bepanten. Ważne jest również, aby przez 2 tygodnie po zabiegu nie stosować w miejscu kreski kosmetyków do makijażu i płynów do demakijażu, a przez miesiąc unikać solarium, sauny i basenu.

Podobne Artykuły

Comment