Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Perfekcyjny wygląd na dłużej, czyli makijaż permanentny oczu

Perfekcyjny wygląd na dłużej, czyli makijaż permanentny oczu

Perfekcyjny wygląd na dłużej, czyli makijaż permanentny oczu

Jeśli nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez pomalowania oczu i kreski dolnej oraz górnej, powinnaś zastanowić się nad wykonaniem zabiegu, jakim jest permanentny makijaż oczu.

Perfekcyjna kreska jest trudna!

Malowanie oczu jest utrapieniem dla wielu kobiet. Wykonanie prawidłowej kreski, która będzie równa, niezbyt gruba ani cienka i do tego będzie idealnie pasować do rysów twarzy, to duże wyzwanie. Wiele pań przez lata próbuje dojść w tej materii do perfekcji. Kreska na powiece nadaje głębi spojrzeniu i wygląda świetnie zarówno na co dzień, jak i w czasie większych wyjść. O ile czasami możemy poświęcić więcej czasu na malowanie oczu, tak rankiem, kiedy czas goni, nie ma czasu, by perfekcyjnie pomalować oczy. Jeśli bez kresek na powiecie czujesz się jak bez przysłowiowej ręki, zdecyduj się na makijaż permanentny.

Dla kogo taki makijaż jest idealny:

  • Dla osób po chemioterapii
  • Dla osób uprawiających sporty wodne
  • Dla osób, które mają bardzo mało czasu na wykonanie makijażu
  • Dla osób noszących okulary.

Czym jest makijaż permanentny?

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie urody, a nie jej stłamszenie. Taki makijaż wykonuje się poprzez wprowadzenie pigmentu do naskórka poprzez nakłuwanie jej mikroigłą. Jest to potocznie nazywane kolorowaniem skóry.

Jak przygotować się wykonania takiego makijażu?

Osoby ze skłonnością do opuchnięć powinny zażywać kilka dni przed zabiegiem kapsułki z arniki, które przyspieszają krążenie i wchłanianie krwiaków. Nie można przed wykonaniem makijażu zażywać paracetamolu i aspiryny, bo powodują one zasinienia na powiece.

Co zawiera makijaż permanentny oczu:

  • Makijaż permanentny kreski.
  • Kreski górne zagęszczenie linii rzęs.
  • Kreski dekoracyjne – taka kreska przedłużona jest w kąciku zewnętrznym oka, pięknie je podkreślając.
  • Kreski dolne.

Jak długo makijaż permanentny utrzymuje się na skórze?

Taki makijaż jest płytko wprowadzany w skórę i utrzymuje się aż 2 lata! Wiadomo, że jest wiele kobiet, które często wprowadzają zmiany w swoim wyglądzie. Jeśli wiec znudzi im się taki makijaż, mogą zrezygnować z jego wykonywania bez żadnych konsekwencji. Kreski po prostu będą powoli zanikać.

Jakie kreski można wykonać?

Na powiece można wykonać kreski delikatne, które zagęszczą linię rzęs, lub postawić na nieco mocniejsze rozwiązanie, które mocno pogłębi spojrzenie i  będzie bardzo widoczne. Kreski wykonane na powiece górnej świetnie będzie można uzupełnić o te dolne, które doskonale się razem komponują. Warto wybrać delikatną dolną kreskę i trochę mocniejszą górną. Ta dolna perfekcyjnie wykonana otworzy oko. Kreska to nie tylko zwykła linia, ale dobrana specjalnie do oka linia, która nadaje mu uroku i piękna.

Zdecyduj się na kreskę

Podkreślenie oka czasami wystarcza za cały makijaż. Potrafi zupełnie odmienić spojrzenie, a co za tym idzie twarz. Warto zdecydować się na taki makijaż. Dla mniej odważnych kobiet doskonałym rozwiązaniem będzie delikatna kreska, która pozwoli oswoić się z tego typu makijażem. Permanentne kreski na powiece mają wiele zalet. Dobrze wykonane służą długo i są piękną ozdobą twarzy.

Podobne Artykuły

Comment