Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Przepis na udany seks po 40

Przepis na udany seks po 40

Przepis na udany seks po 40

Życie erotyczne po czterdziestce może być znacznie ciekawsze i przynoszące nawet więcej satysfakcji, niż we wcześniejszych latach! Kobiety w tym wieku są o wiele bardziej świadome siebie, swoich ciał i oczekiwań, co umożliwia im skuteczne zaspokajanie własnych potrzeb. Doświadczenia życiowe niosą za sobą większą pewność siebie oraz śmiałość do erotycznych eksperymentów. Dzięki temu dojrzałe panie są w stanie o wiele skuteczniej odnajdywać źródła przyjemności, precyzyjnie odpowiadające ich apetytom.

Jak poprawić jakość seksu? Zdrowie na pierwszym miejscu!

Do tanga zazwyczaj trzeba dwojga, to oczywisty fakt. Jak się jednak okazuje poprawa jakości życia erotycznego zależy w dużej mierze od nas samych! Wystarczy zadbać o siebie, swoje zdrowie i samopoczucie. Nie jest tajemnicą, że palenie papierosów niekorzystnie wpływa nie tylko na płuca, skórę i portfel, lecz także znacząco obniża libido. Gwarantujemy, że rezygnacja z tej używki pozwoli znacząco poprawić jakość życia erotycznego! Również należyty relaks i ograniczanie stresu regulują gospodarkę hormonalną, poprawiają stan psychiki i korzystnie wpływają na popęd seksualny. Odpowiednio dobrana dieta uwalnia w organizmie hormony szczęścia, a ruch fizyczny stymuluje prawidłowe ukrwienie, niszczy niepotrzebne kompleksy i przede wszystkim poprawia nastrój.

Udane życie erotyczne a menopauza

To oczywiście prawda, że z wiekiem organizm kobiety funkcjonuje już nieco inaczej. Znaczący spadek estrogenów w okresie menopauzy może wywołać m.in. suchość pochwy po 40. roku życia, co bywa źródłem poważnego dyskomfortu i znacznego obniżenia jakości życia erotycznego. Niewystarczająca ilość śluzu oraz mniejsza elastyczność ścianek pochwy sprawia, że wiele pań unika kontaktów seksualnych, rezygnując z tej istotnej sfery życia – całkowicie niepotrzebnie! Suchość pochwy powodowana menopauzą jest naprawdę łatwa do wyleczenia. Konsultacja z ginekologiem bez trudu pozwoli dobrać odpowiednią terapię regulującą poziom kobiecych hormonów w organizmie i poprawiający komfort życia intymnego. Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w nawilżacz pochwy, eliminujący wszystkie niepożądane objawy i przywracający należytą przyjemność z uprawiania seksu. Obecnie w profesjonalny i stuprocentowo bezpieczny żel nawilżający można bez trudu zaopatrzyć się w każdej aptece; warto także zdecydować się na regularne stosowanie globulek na suchość pochwy.

Menopauza może stanowić niełatwy moment dla każdej kobiety, a wywołane nią zmiany potrafią powodować głęboki dyskomfort dotykający również życia erotycznego. Warto pamiętać, że obecnie rynek oferuje produkty mogące znacząco zredukować, a nawet całkowicie wyeliminować większość jej niepożądanych przejawów, co pozwala cieszyć się satysfakcjonującym współżyciem.

 

Podobne Artykuły

Comment