Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Tajska terapia na przeziębienie – masaż stemplami ziołowymi ThaiSun

Tajska terapia na przeziębienie – masaż stemplami ziołowymi ThaiSun

terapia na przeziębienie

Tajski masaż stemplami ziołowymi to zabieg, który ma pomóc ze stanami zapalnymi i jest szczególnie skuteczne w walce z przeziębieniami. Starożytne korzenie tradycji tajskiego sięgają nawet dwóch tysięcy lat wstecz, a stemple ziołowe to jedne z najstarszych elementów tej tradycji.

Niepozorne tajskie stemple

Biały, płócienny woreczek w rękach tajskiej masażystki jest wypełniony ziołami. Podgrzany i nasączony gorącym naparem z ziół zawartych w stemplach jest niezastąpionym orężem w walce z najbardziej paskudnymi infekcjami.

Historia tajskich stempli przeznaczonych do masażu sięga czasów przed naszą erą – zostały stworzone, aby uzupełnić lecznicze właściwości masaży tajskich, zwłaszcza dla osób potrzebujących obrony w walce z infekcją. Ich tajska nazwa Lok Pra Kob opisuje w przybliżeniu sferyczny kształt wypełniony mieszanką ziół. Geneza stempli ziołowych ma swoje miejsce w medycynie ajurwedycznej, naturalnej – znajdującej rozwiązania na choroby człowieka w naturze – podobnie jak masaż tajski. Połączenie tych dwóch dziedzin owocuje niezwykle skuteczną terapią, łączącą aspekty aromaterapii, terapii parowej i fizjoterapii.

Kiedy czujemy, że rozbiera nas choroba tajski masaż stemplami ziołowymi jest najlepszym możliwym wyborem – dzięki temu będziemy w stanie wygrać z infekcją już na samym początku jej rozwoju. Ciepły charakter tego masażu pozwala na przyjemną i relaksującą terapię, podczas której leżąc pozwalamy tajskiej masażystce zająć się naszym zdrowiem. Dzięki gorącym, parującym stemplom ziołowym stany zapalne zostają złagodzone i łatwiej jest poradzić sobie z męczącym kaszlem lub zapaleniem zatok. Tajski masaż nastawiony jest na pomoc naszemu ciału – dodanie do jego rutyny stempli ziołowych pozwala na połączenie najbardziej skutecznych aspektów terapii.

Tajski masaż stemplami ziołowymi sprowadza się nie tylko do walki z przeziębieniami i infekcjami, ale również przy stanach zapalnych mięśni. Dzięki terapii cieplnej dużo łatwiej dotrzeć do najbardziej bolesnych miejsc na ciele i łatwiej sobie z nimi poradzić. Pod wpływem temperatury stempli mięśnie rozluźniają się dużo szybciej, a elementy z klasycznego masażu tajskiego są dużo bardziej skutecznie. Ponadto tajskie stemple ziołowe można wykorzystać w każdym rodzaju masażu tajskiego – masaż pleców lub stóp może być łatwiej wykonany w warunkach obecności stanów zapalnych mięśni. Masaż tajskimi stemplami ziołowymi pozwala na szybką ulgę nawet w przypadku mocnego bólu.

Cały sekret tkwi w środku stempli ziołowych

Skład stempli ziołowych do tajskiego masażu stemplami różni się w zależności od naszego wyboru i też obszaru, z którego pochodzą. W trakcie relaksującego masażu stemplami ziołowymi możemy poczuć nuty szałwi, trawy cytrynowej, palisandru, drzewa herbacianego lub imbiru.

Każdy składnik odpowiada za inny rodzaj dobroczynnego działania, a ich mieszanka jest przekazywana w tradycji masażu tajskiego od wielu tysięcy lat. Przyczyną powstania masażu stemplami ziołowymi była konieczność stworzenia sposobów leczenia schorzeń dostępnych nawet dla najbiedniejszych tajów. W związku z tym, że już wtedy był popularny i łatwo dostępny masaż tajski połączenie pomysłu stworzenia kompresu ziołowego składającego się z łatwo dostępnych i skutecznych składników. Przez to terapeuci byli zmuszeni zwrócić się w stronę terapii naturalnej oraz ziół.

Zapraszamy na tą wyjątkową formę terapii osoby, które są nie tylko chore, ale również chciałyby doświadczyć tej wspaniałej odmiany masażu tajskiego. Wieloletnia tradycja i formuła, która jest doskonalona razem z technikami masażu tajskiego dają niesamowity efekt. Oczywiście, można również doświadczyć tego masażu w wykonaniu mistrzów masażu tajskiego w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun i przekonać się, jak może pomóc terapia naturalna w rękach mistrzów, szkolonych do pomocy przy różnorakich schorzeniach. Aby wykonać tajski masaż stemplami należy zarezerwować go minimum godzinę przed wybranym terminem, ponieważ samo rozgrzanie stempli trwa 30 do 40 minut.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: www.thaisun.pl

Podobne Artykuły

Comment