Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Wyzwania na nowy rok? Zadbaj o piękny uśmiech!

Wyzwania na nowy rok? Zadbaj o piękny uśmiech!

Stomatologia estetyczna

Nic tak nie wpływa na poczucie własnej atrakcyjności, jak zadbane zęby i piękny uśmiech. Jeśli planujesz w nowym roku zmianę pracy, czeka Cię ważne wydarzenie (np. ślub), zadbaj o własną prezencję, by czuć się pewniej i łatwiej osiągać wyznaczone cele! Pomoże w tym stomatologia estetyczna.

Stomatologia estetyczna – uśmiech, o jakim marzysz

Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów dentystycznych poświęconych najbardziej wymagającym pacjentom, dla których najważniejsze są rezultaty oraz profesjonalizm usług. W dobie dzisiejszej technologii jesteśmy w stanie nie tylko przywrócić pełny uśmiech, ale także wykonać szereg zabiegów, które pozwolą zadbać jego wygląd. Nowoczesne metody tj. Digital Smile Design pozwalają przy pomocy modeli cyfrowych zobaczyć efekty zabiegów jeszcze przed ich rozpoczęciem. Pacjent zyskuje więc pewność, że przeprowadzone leczenie przyniesie oczekiwane rezultaty.

Wybielanie zębów

Do najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie zębów. Można przeprowadzić je w gabinecie stomatologicznym (np. przy pomocy lampy Beyond) lub w domu, jeśli akurat wybieramy metodę nakładkową. Wybielanie pod okiem specjalisty jest bezpieczne – dobierze on najlepszą metodę i pozwoli osiągnąć naturalny efekt.

Licówki porcelanowe

Innym popularnym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej są licówki porcelanowe. Pozwalają one ukryć przebarwione zęby (np. kiedy ząb zmienia swój koloryt w wyniku leczenia kanałowego), maskują drobne ukruszenia czy pęknięcie szkliwa, są również stosowane do zamaskowania niewielkich wad zgryzu. Na ich wykonanie decydują się też osoby, którym zależy na zmianie kształtu zębów – np. przedłużeniu jedynek. Dzięki dostępnym technikom cyfrowym ich wykonanie można coraz częściej przeprowadzić już w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Przedłużenie korony zębów

Niekiedy problemem estetycznym jest tzw. gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy. Zauważamy go wtedy, kiedy dziąsła są nadmiernie rozrośnięte w stosunku do długości koron zębów. Aby pozbyć się tego efektu wystarczy zabieg pozwalający na usunięcia nadmiaru dziąseł. Dziś w tym celu wykorzystuje się najczęściej lasery stomatologiczne, które pozwalają na efektywne i precyzyjne pozbycie się części tkanki dziąsła.

Poprawa kształtu zębów

Kształt pojedynczego zęba może wpływać na całość naszego uśmiechu. Stomatologia estetyczna oferuje wiele metod poprawy takich mankamentów. Specjalista może spiłować część szkliwa, by osiągnąć satysfakcjonujący rezultat. Zabieg jest bezbolesny i przynosi natychmiastowe rezultaty.

To oczywiście tylko przykłady zabiegów, które pomogą Ci zadbać o wygląd Twojego uśmiechu. Warto pamiętać o tym, że pierwszym warunkiem do ich przeprowadzenia jest zdrowie zębów. Dopiero kiedy wszystkie zęby zostaną wyleczone, można zdecydować się na działania wpływające na efekt kosmetyczny.

Podobne Artykuły

Comment